Lingileht

Mõne aasta jooksul netis kolades olen leidnud palju päris põnevaid lehekülgi. Mõni on asjalik, mõni meelelahutuslik, mõni naljakas jne. Mõni neist on leitud tänu erialale, mõni tänu hobidele.
Hea meelega jagan neid teistega, sest teinekord lihtsalt ei ole tahtmist mitte midagi muud teha, kui veebis olevat lõpmatust uurida.

Ingrid Maadvere koostatud lehekülg kõikvõimalike teiste linkidega põnevatesse kohtadesse. Peamiselt seotud küll pedagoogikaga (lõputud vahendid, et lastel tundides igav ei oleks) aga uskuge mind - IGAÜKS leiab sealt midagi. Näiteks on seal Eesti-Peibe translaator, sõnadest piltide tegemise juhised jpm.

Visual Poetry - ImageChef.com


Klaveriklimberdajate paradiis ehk lehekülg skännitud nootidega. Saab otsida, printida ja harjutama hakata.

BERTA ehk Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaas. Seda oli mul vahepeal täitsa vaja ja avastasin päris põnevaid fakte, millest polnud enne kuulnudki.

Riigipühade kalender - selleks, et kõik teaksid, millal päris ametlikult puhata võib. Nii et ülemus ei pahandaks.

Lipupäevad - majaomanike hädaabi. No et trahvi ei saaks kui on ununenud lipp heisata.

Poogen - kel igav on, saab sealt isehakanute jutukesi jms lugeda.

Kalevipoeg - Kui paljud teist päriselt "Kalevipoja" läbi on lugenud? Mina olen. Kohustuslikus korras ülikoolis. Paberväljaanne on ikka teine tera aga ajaviiteks netist vaadelda võib ka.

Palga ja maksude kalkulaator - mingil ajahetkel tahaks ju teada, palju keegi mida kuhu maksab. Mingi ülevaate peaks see kalkulaator andma. Avastasin selle ilmselt siis, kui esimest korda tööle läksin. :D

Täiesti võõraste inimeste korteri remontimise album. Kuna meil oli ka kange isu vahepeal oma kodu soetada (nüüdseks on see tehtud!), luurasin ringi, kuidas siis inimesed kah hakkama saavad oma remontimisega. Juhuslikult sattusin sellele lehele ja no mulle nii meeldis, et pidin enda jaoks ära bookmarkima. :) Ajaviide, muud midagi.

Tüdrukute pettiskirt - õpetus, kuidas seda teha. Kui perre preili sündis, vaimustusin ma igasugustest mõnusatest plikariietest ja nii ma mõtlesingi, et selline seelik peab ühel tüdrukul kindlasti olema. Mõtlesin, et teen selle ise aga kanga leidmine suvalisest poest osutus veidi keerukaks. Seega läksin lihtsamat teed pidi - tellisin seeliku Ebayst ja olemas ta oligi. Samas, see õpetus on päris hea. Kui ma ikka väga tahan kunagi ise selle tegemise ära proovida, siis sellel kodukal on ka link, millisest poest juba valmislõigatud šifoonkangast tellida saab. Näis, äkki teen kunagi ära. ;)

Rahvariiete valmistamise juhend - mõtlesin ka, et teeks tänavu suvel ühe paari rahvariideid aga kahjuks ma selleni ei jõudnud. Pulmaskäimisi ja toimetusi tuli liiga palju. Aga mõte pole maetud. Jõuab veel.

Vastuste raamat - ükskord käisin pealinnas Aneti juures ja neil oli korterikaaslasega riiulis üks vinge raamat "The Book of Answers". Mõtled mingile küsimusele, teed raamatu suvalisest kohast lahti ja vastus ongi olemas. Ma toona katsetasin. Kõik vastused olid võrratult head. :D Netis saab seda ka veidi katsetada. Head avastamist.

Paberid - kõikvõimalikud vajalikud paberid: joonelised, ruudulised, abijoonelised, noodijoonelised, millimeeterpaberid jms. Tasuta prinditavad lehed.

Photoshopi tasuta pintslid - neile, kes teavad, kuidas Photoshopis kunsti teha. Või siis niisama katsetada.

Tekstide mõistmine noortele - eelkõige kirjandusõpetajate pärusmaa. Ma olin lummatud, kui selle lehe avastasin. Tahaks tööle minna!


Ja lõpuks minu BINGOD.
Fried & Friends vidinad. Kui see pood Eestis olemas oleks, elaks ma seal samamoodi nagu Abakhanis või kunstipoodides. Neil on NIII VINGEID asju, mida kõiki tahaks. Siiamaani pole ma tellimiseni jõudnud, kuigi Ebays ja Amazonis on juba uurimus tehtud - olemas need seal on ja mõni vidin ootab ilmselt minu klikki. Varsti, kunagi, äkki. :)

Phil & Teds - mammade rahakoti surm ehk ühed kallimad kärud, mida ma näinud olen. Ma olen siiamaani hakkama saanud Reno vana käruga, tavalise Roaniga ja sellega väga rahul. Aga nüüd kripeldab, et korra elus tahaks ikka proovida ühte eriti vinget asja ka. Milleks selle peale NIIIIII palju raha panna? Ma tean, 7 aastat tagasi mõtlesin ise ka, et täitsa lollakad need laristajad. Ja nüüd mõtlen, et panen ilmselt mõnda aega raha kõrvale.. sest ma nii väga tahan. Täitsa napakas ikka. No vaatame, mis saab. :D
Leidsin ma selle tegelikult siis, kui otsisin tandemkärusid (sellised rallikad, kuhu saaks kaks last korraga sisse pista). Eesti turg on neist sama hästi kui tühi. Need, mida poes nägin, olid nagu rongid, aga no olemas olid. See siin on nagu tandemkärude miski, Corvette? Paar Phil & Tedi käru on siin järelturul ka (mitte küll sellist, nagu ma tahan), aga hinnad on neil pea sama kõrged kui uutel. No vaatame. Ma pean enne veel mehe pehmeks rääkima. Mainisin talle, et kas ta usub, et ma ostan selle hirmkalli asja ära, ta ütles, et iga päevaga hakkab järjest enam tunduma, et ma teengi seda. Aga igatahes aega veel on. Veidi :D


Nüüd võin seda teemat kommenteerida ka. Lugedes erinevaid foorumeid ja selle superkäru soovitusi, leiti, et käru on veidi liiga suur ja raske. Ja minu uurimise peale, kas mõni müügiportaal selle käru üldse Eestisse ka saadaks, vastati järjekindlalt EI! No hästi. Leidsin alternatiivi Britax B-Dual. Mingi ime läbi müüs üks Tartu naine seda pisut kasutatult (välja nägi küll nagu tutt-uus) ja muidugi ostsin ma selle ära. Nii et meie kahte pliksi kärutame linnas sedasi:Pinterest - väga mõnus koht, kui tahaks midagi teha, aga ei tea, mis see olla võiks. Kui sel lehel ära käid, võib juhtuda, et kulunud on tunde. Ja mõtteid saab oi-oi kui palju! Mina olen sinna oma lehele kogunud mõned lemmikud. Ja tõesti - need on ainult MÕNED!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar